Amerikietiškos vestuvės tai smagi ir džiaugsminga šventė, jungianti gausybę žmonių.
Pagrindinės amerikietiškų vestuvių tradicijų sudedamosios dalys: dovanų nuotakai vakarėlis, nuotakos vakarėlis, nuometas, nuotakos pabučiavimas, jaunikio tortas, bei medaus mėnuo.
Pradžioje dovanų vakarėlis buvo skirtas draugystės ryšių tarp nuotakos ir jos draugių sutvirtinimui.
1890-aisiais metais tai tapo renginiu nuotakos draugams, kurio metu dovanojamos nedidelės dovanėlės. Dovanos buvo pateikiamos skėtyje, kuris būdavo paleidžiamas virš nuotakos galvos, siekiant sudaryti „dovanų lietaus“ efektą.
Iki šių dienų kiekvienai amerikiečių nuotakai yra privaloma dėvėti veliumą. Tradiciškai tai turėtų reikšti, jog jaunikis iki vedybų ceremonijos nuotakos nėra matęs.
Buvo manoma, jog jeigu jaunikis pamatė nuotaką prieš ceremoniją ir jam ji nepatiko, tuomet jis gali jos atsisakyti.
Taigi veliumas nebūdavo pakeliamas iki pat santuokos ceremonijos ir ši tradicija yra išlikusi visose šių dienų moderniose amerikiečių vestuvėse.
Amerikietiškos vestuvės tradiciškai yra organizuojamos bažnyčioje, kur susirenka šeima, giminės bei draugai. Čia būna ir vyriausiasis pabrolys, gėlių mergaitės, vyksta apsikeitimas įžadais bei žiedais ir groja vestuvinė muzika.
Vestuvinė ceremonija yra vedama kunigo. Jis formaliai paklausia ar tarp esančių žmonių nėra prieštaraujančių santuokai ir, jei prieštaraujančių nebuvo, paprašo jaunavedžių apsikeisti žiedais. Tuomet pora paskelbiama vyru ir žmona. Siekiant sutvirtinti santuoką, pora tradiciškai pasibučiuoja.
Jaunikio tortas yra supjaustomas jau po vedybų ir padalijamas visiems dalyvavusiems pobūvyje svečiams vestuvių atminimui. Tikima, kad jeigu moteris miegos su gabalėliu jaunikio torto po pagalve, ji susapnuos vyrą, kurį ves.
Medaus mėnuo reiškia, kad jaunavedžiai kartu iškeliauja mėnesio ilgumo atostogų. Tą mėnesį geriamas fermentuotas vynas, pagamintas iš midaus ir medaus.
Jauniesiems išeinant iš bažnyčios, jie yra apipilami ryžiais ar kviečiais, kurie yra laikomi derlingumo simboliais.
Tuomet vykstama į priėmimo pobūvio vietą, kurioje visi šeimos nariai bei draugai vaišinasi bei linksminasi.
Dar viena amerikiečių vestuvių tradicija – iš svečių surinkti pinigus jaunavedžių medaus mėnesiui, žaidžiant vestuvių ratą.
Svečiai sustoja dviem eilėmis, bei sumoka tam tikrą pinigų kiekį už teisę pašokti su jaunaisiais.
Amerikietės per vestuves turi turėti kažką seno, kažką naujo, kažką skolinto ir kažką mėlyno. Taip simbolizuojama naujo gyvenimo pradžia, bet ir ryšių palaikymas su senuoju gyvenimu.
Tačiau, reikia pasakyti, jog amerikietiškose vestuvėse griežtai nesilaikoma jokių papročių. Tai labiau vestuvės pagal pageidavimą.
Privaloma yra turėti vedybinį sertifikatą (santuokos liudijimą), o visa kita priklauso nuo pačių jaunavedžių pageidavimų.
Na, gal išskyrus jaunųjų aprangą – nuo senų laikų įprastas jaunavedžių apdaras yra balta jaunosios suknelė ir juodas arba mėlynas jaunikio kostiumas.
Šios tradicijos yra laikomasi visoje Amerikoje.