Planuojant vestuves, scenarijų reikia sudėlioti taip, jog viskas būtų savo vietose ir eitų sklandžiai.
Kiekvienas šventės dalyvis paprastai pasiruošia sveikinimus jauniesiems iš anksto. Vieni renkasi rimtus, kiti –linksmus, o treti – tiesiog nuoširdžius. Svarbiausia, kad palinkėjimai nekeltų neigiamų emocijų susirinkusiems. Bet, pasitaiko situacijų, kuomet šiek tiek persistengiama, t.y., laikomasi nuostatos, jog „gerų palinkėjimų niekada nebus per daug“.
Tačiau, netgi vestuviniai sveikinimai turi būti saikingi. Be to, renginio vedėjas taip pat neturėtų kankinti svečių reikalavimais kažką gražaus pasakyti jaunavedžiams. Reikalauti iš žmonių to, kam jie nėra pasiruošę. Tai gali ilgam suerzinti, nes nieko nėra baisiau, kai abiejų šeimų nariams stebint nevykusiai bandoma kažką protingo išspausti ar lėkštai nusijuokauti.
Verta pagalvoti ir apie kitus sveikinimų variantus. Pvz., nemažai jaunavedžių atmintyje nori išsaugoti gražiausius jiems girdėtus palinkėjimus, tad šiuo atveju, siūlytume pagalvoti, ar nebūtų protinga įsigyti specialią knygą, kurioje kiekvienas savo ranka galėtų parašyti sveikinimą. Tai gana populiarus pasirinkimas. Vėliau prie sveikinimų galima pridėti ir jų autorių nuotraukas.
Vestuviniai sveikinimai neturėtų užimti daug laiko. Tai bet kurio renginio bėda, nes jie, paprastai, labai „sodina“ visą šventę. Todėl iš anksto reikia kruopščiai apgalvoti, kaip, kur, kada ir kiek laiko sveikinimai turi vykti. Atsisakyti jų visai arba tik kai kuriems svečiams neleisti pasisakyti – taip pat nelabai išeina. O, ir valdomi sveikintojai sunkiai. Pvz., jei pasitaiko kompanijoje mėgstantis pakalbėti svečias, neįžeidžiant sustabdyti jį pakankamai sudėtinga. Šioje vietoje labai praverčia vedėjo profesionalumas ir patirtis.
Tiesa ir tai, jog geri vestuvių sveikinimai – nebūtinai poezija ar garsių mąstytojų citatos.
Mūsų patirtis rodo, kad jaunavedžius itin sujaudina asmeniški sveikinimai, kuriuos skaitant aiškiai matyti, kad tekstas rašytas specialiai šiai jaunavedžių porai. Tik, parašyti gerą suasmenintą sveikinimą kur kas sunkiau, nei „pasiskolinti“ prasmingus žodžius iš poezijos ar filosofijos lobyno.
Net nebandykite to daryti, jei gerai nepažįstate jaunųjų. Arba pažįstate tik vieną iš jų ir palinkėjimą surašote dedikuotą tik vienai poros pusei. Nedarykite šios klaidos.
Rekomenduotume nenaudoti pabodusių poezijos posmelių ar žymių mąstytojų citatų. Vengti liepiamųjų tonacijų, moralizavimo ir galimai netaktiškų juokelių. Stengtis būti labiau asmeniškais, nuoširdžiais ir jausmingais.
Taip pat, nelinkėkite vaisingos bendro gyvenimo pradžios, jei nesate tikri, kad jaunavedžiai artimiausiu metu planuoja šeimos pagausėjimą.
Pasistenkite dar prieš vestuves sužinoti, apie ką svajoja jaunavedžiai. Būtent svajoja, o ne planuoja. Ir palinkėkite jiems to.
Jei sužinoti nepavyko, išsisukti galite tiesiog palinkėdami slapčiausių ir didžiausių jųdviejų svajų išsipildymo.
Iš savo pusės mes būsimiems sutuoktiniams linkime visada prisiminti, jog gyvenimas kartu yra lyg kasdien rašoma knyga.
Kol dar nebuvote susituokę, galėjote tą knygą visaip braukyti, perrašinėti ar net vieną kitą lapą išplėšti.
Kuomet susituokėt – viskas, ką čia įrašysite išliks visam laikui, be galimybės iš esmės ką nors pakeisti, pataisyti.
Tad linkime, kad ši Jūsų šeimos knyga būtų kuo švaresnė. Kad ją ne tik patys su malonumu pavartytumėte, bet ir savo vaikams bei anūkams bet kurią vietą galėtumėte neraudonuodami paskaityti…