X
Svarbiausias patarimas renkantis vestuvių planuotoją

ATSAKINGAI PASIRINKITE SAVO VESTUVIŲ PLANUOTOJUS!

 

Straipsnyje sąmoningai nedėjome iliustracijų, kad nebūtų blaškomas Jūsų dėmesys.

Jei Jums tikrai rūpi Jūsų vestuvių šventė, rekomenduojame straipsnį perskaityti iki galo ir labai atidžiai.

Taigi, kodėl nusprendėme apie tai su Jumis pasikalbėti?

Matote, vestuvių šventė  – ne filmavimo aikštelė. Nepasakysite „STOP kamera! Аntras dublis…“

Išties, tą dieną viskas turi gautis „iš pirmo karto“, be repeticijų.

Absoliuti dauguma jaunųjų labai jautriai reaguoja, jei kas nors vyksta ne taip, kaip jie buvo suplanavę. Net ir nedideli nesklandumai ilgam sugadina nuotaiką.

Iš patirties galime pasakyti, kad daugelis nesėkmių ištinka dėl nenumatytų smulkmenų, kurios dažnai išsiritulioja į ne tokias jau mažas problemas.

Neretai būna tiesiog neadekvačiai įvertinti savo, artimųjų, ar samdytų žmonių sugebėjimai ir galimybės, organizuojant darbus bei išpildant šventės idėjas.

Savaime suprantama, kad jaunieji būna labai skirtingi. Daugelis neturi laiko ar noro kur nors betarpiškai dalyvauti, juos visiškai tenkina tai, ką siūlo planuotojai. Kiti – priešingai, yra pilni kūrybinių minčių, kurias patys nori įgyvendinti.

Dažnai jaunieji į planuotojus kreipiasi tuomet, kai jau turi numatę vestuvių datą, bažnyčią, šventės vietą, vedėją, fotografą, muzikantus. Šie dalykai tikrai labai svarbūs, bet jie yra tik didžiulės mozaikos atskiri elementai. Beje, juos parinkti nėra pats sudėtingiausias darbas vestuvių planavime.

Tuo tarpu jaunieji nuoširdžiai mano, jog vestuvės iš esmės jau suplanuotos ir iš planuotojų pusės pageidauja tik „labai nedidelės“, kaip jie sako, pagalbos vestuvių dieną – „prižiūrėti, kad viskas vyktų taip, kaip reikia“.

Deja, realybė yra tokia:  niekas nevyksta savaime.

Viską suderinti, sužiūrėti kiekvieną smulkmeną, numatyti visas galimas problemas (įskaitant oro sąlygas) ir jų sprendimus ir yra sudėtingiausia vestuvių planavimo dalis.

Kad šventės dieną viskas vyktų tiksliai taip, kaip buvo numatyta, iš tiesų yra ką veikti.

Profesionalus šventės dalyvių veiksmų koordinavimas

Šventės dieną vestuves reikia sukoordinuoti tokiu būdu, kad viskas būtų atlikta, o iškelti tikslai pasiekti, teisingai?

Bandymas koordinuoti vestuves, neatlikus vestuvių planavimo darbų, iš esmės negali duoti gero rezultato. Kad ir koks patyręs koordinatorius būtų.

Jei koordinatoriui paduosite realų scenarijaus planą, jis turėtų be didesnio vargo jį įgyvendinti.

Bet, jei scenarijaus plano nėra, arba jis neteisingas, vestuvių koordinatoriui pačiam reikėtų viską patikrinti, susisiekti su visais šventės dalyviais ir partneriais, viską galutinai aptarti ir suderinti. Turbūt sutiksite, kad kažką sukoordinuoti, nežinant kaip ir kada tai veikia, gana problematiška.

Vestuvių koordinatorius nori nenori privalo atlikti visas vestuvių planavimo užduotis, kurios yra toli už jo kompetencijos ribų. Savaime suprantama, kad neteisingai atlikus pačius pirmuosius planavimo darbus gali būti pakankamai sunku pasiekti norimą rezultatą.

Jei planuojate patys

Dažnai jaunieji planuoja vestuves patys vien todėl, kad nori iš arti stebėti visą procesą: patys nori visur dalyvauti, viską matyti ir žinoti kas, kur, ką, kaip ir kada darys, kaip viskas atrodys.

Jei viską sugebate pasidaryti patys ir turite tam laiko – sveikiname. Tačiau dėl visa ko rekomenduojame pasikonsultuoti pas vestuvių planavimo profesionalą.

Kam to reikia?

Profesionalai Jums gali padėti ne tik tada, kai jau kyla problemų. Jie pagelbės net neturintiems aiškios šventės vizijos, padės ją susikurti. Lietuvoje jau kuris laikas egzistuoja vestuvių konsultavimo paslauga.

Pastaruoju metu įprasta, kad savo vestuvių planavimą poros pradeda ne nuo šios srities profesionalų atrankos ir analizės, o atsiversdamos paieškos sistemą „Google“.

Tas nėra  blogai. Iš ties būtina iš arčiau susipažinti su dominančiais dalykais. Vienintelė bėda, kad informacijos yra ne daug, o  labai daug…

Didžiulis trūkumas – surasta informacija nesusisteminta ir todėl konkrečiose vestuvėse sunkiai pritaikoma.

Todėl turite iš anksto nusiteikti, kad tam reikės skirti daug laiko ir dar daugiau pastangų. Tik taip pasieksite teigiamą rezultatą.

Be to, aklai pasitikėti forumais ir internetu,  – ne pats geriausias sprendimas.  Tiesiog ne viskas, kas skelbiama internete, būtinai yra tiesa ir tinka būtent Jums.

Iš patirties galime pasakyti, jog kaip tik šiame vestuvių planavimo etape sužadėtiniai ima dairytis, kas gi galėtų jiems padėti. Bet čia jų laukia dar viena staigmena – neaprėpiama įvairaus plauko  vestuvių planuotojų gausa.

Iš tiesų, vestuvių šiandien neplanuoja tik visiški tinginiai… Tuo užsiima įmonės, pavieniai vestuvių planuotojai, renginių vedėjai, piršliai, sodybų savininkai, muzikantai, šokėjai ar net fotografai.

Ir siūlo jie daugmaž tą patį…  Visi tikina turintys didžiulę patirtį bei dar didesnį  partnerių tinklą, visi didžiuojasi puikiomis komandomis, kas antras gali „aukščiausiame lygyje“ padaryti viską, ko tik pageidausite, na, blogiausiu atveju, –  nuo „A iki Z“. Dažnas iš jų „beprotiškai“ myli savo darbą, dar kitiems jis nuo mažens yra „gyvenimo aistra ir prasmė“ ir taip toliau…

Kaip atsirinkti?

Vienintelis teisingas būdas – atsakingai pasirinkti vestuvių planuotojus.

Pirmiausia, atidžiai pasižiūrėkite į vestuvių planuotojų nurodomus kontaktus.

Jei juose randate tik telefono numerį ir, pvz., viktorija@gmail.com, jau yra šioks toks pagrindas aklai nepasitikėti.

Neturime tikslo ką nors apkalbinėti, bet rizika gali nepasiteisinti.

Kartą į mus kreipėsi pora, kurios vestuvės buvo numatytos po 2 savaičių, o planuotoja paprasčiausiai dingo.

Sunku nupasakoti, kokia jaunuosius buvo apėmusi panika ir kokį stresą jiems teko patirti. Apie pinigus sumokėtus avansu nei nekalbame.

Panašių pavyzdžių galima rasti ir internete, pvz.:

http://www.delfi.lt/gyvenimas/meile/pamokanti-istorija-jaunavedziams-vestuviu-kosmaras-foto.d?id=14243248
Aišku tokie sukčiavimo atvejai pasitaiko ne kasdien, bet vestuvės turbūt ne tas renginys, kurio sėkme reikėtų rizikuoti. Atsargumas juk gėdos nedaro.

Dažniau pasitaiko, kad jaunieji lieka nepatenkinti vestuvių planuotojos darbo rezultatais. Kuomet vestuvės pavyksta toli gražu ne tokios, kaip kad buvo sutarta.

Tokiu atveju taip pat nelabai ką galite padaryti. Vestuvės būna sugadintos, o iš privataus asmens realiai ką nors išsireikalauti beveik neįmanoma.

Jei savo vestuvių planavimą patikėjote įmonei, tikimybė, kad viskas bus padaryta be priekaištų, didesnė. Tačiau vien tai irgi nėra 100% garantija.

Būtinai pasitikrinkite, ar įmonė, į kurią planuojate kreiptis, tikrai egzistuoja, ar ji yra veikiantis ūkio subjektas (ar jai nėra suteiktas, pvz., likviduojamos įmonės statusas), ar ji neturi didelių skolų, ar yra registruota VMI https://www.vmi.lt/cms/informacija-apie-mokesciu-moketojus , kada ji įregistruota Registrų centre http://www.registrucentras.lt/jar/p/

Dar vertėtų pasidomėti, ar įmonė neturi buvusių klientų skundų, kokie atsiliepimai dominuoja.

http://www. rekvizitai.vz.lt/skundai/
http://www.skundailt.com

Skaitydami atsiliepimus, atkreipkite dėmesį į IP adresą – neretai paslaugų teikėjai prisirašo atsiliepimų patys apie save, todėl vienas iš būdų pasitikrinti – pažvelkite ar nesutampa IP adresai. Jei taip – galite būti beveik užtikrinti, kad rašomi atsiliepimai yra to paties žmogaus. Na nebent jaunoji ir planuotojas gyvena tame pačiame name, bet sutikite, šansai menki.
Žinoma gudresnieji prirašo atsiliepimų iš skirtingų įrenginių bei vietovių, todėl pilnai pasitikėti net ir įtikinamiausiai skambančiais atsiliepimais nederėtų.

Šia tema teko panaršyti internete, taigi susidūrėme su  ne vienu tokiu atveju, kai po parašytu neigiamu atsiliepimu, įvardinančiu tam tikras blogai suteiktas paslaugas – pvz.: prastai papuošta bažnyčia, prastai parinktos vaišės ir t.t., bene iškart seka geras atsiliepimas, giriantis būtent prieš tai blogai įvardintas suteiktas paslaugas. O tai leidžia suprasti, kad šitaip bandė “pasitaisyti” paslaugos teikėjas, kuris, bent iki šio straipsnio, apie tai nesusimąstė. Būkite atidūs.

Taip pat reikėtų atkreipti dėmesį ir į įmonės amžių – visai jaunos įmonės, nors ir labai nenorėdamos, gali Jums padaryti meškos paslaugą.

Keletas privalumų, jei vestuves planuoja įmonė:

    • Kad ir kas atsitiktų su Jūsų šventę kuruojančiu jos darbuotoju, įmonė visada suras kuo jį pakeisti. Ir renginio kokybė nuo to paprastai nenukenčia.
    • Skirtingai nei fizinis asmuo, įmonė greitai pradingti neturi galimybės, kaip kad atsitiko su aukščiau minėta vestuvių planuotoja.
    • Patyrę įmonės darbuotojai kur kas lengviau ir operatyviau išsprendžia visas iškylančias problemas. Jie visada gali kreiptis pagalbos į kolegas.
    • Jūs bet kada galite pabendrauti su įmonės vadovu (bent jau pas mus tai įprasta).
    • Reikalui esant prie Jūsų renginio priskiriami papildomi darbuotojai, kas taip pat yra kokybiško ir savalaikio darbų atlikimo garantas.

Vestuvių planavimo kaina

Vyrauja nuomonė, jog samdyti vestuvių planuotojus yra gana brangu. Kad planuojat vestuves patiems, viskas bus kur kas pigiau. Tai nėra visiškai teisinga. Renkantis profesionalius planuotojus, kartais pavyksta net sutaupyti.

Kodėl jaunieji imasi planuoti vestuves patys, kur šioje vietoje pliusai ir kur minusai – galite pasiskaityti čia:

http://www.smagiosvestuves.lt/sutaupykite-patikedami-svente-profesionalams

 

Pabaigai

Patikėkite, jei viskas šventės dieną vyksta lyg ir savaime, kuomet organizatorių nesimato ir iš šalies atrodo, jog vykstančių procesų niekas neįtakoja (mūsų supratimu, tai aukščiausias vestuvių planuotojų profesionalumo lygis) paprastai bent du – trys žmonės labai ir labai turi ką veikti.

Iš esmės, vestuvės nėra labai sudėtingas renginys. Vis tie patys pagrindiniai blokai. Jaunikis, jaunoji, piršlys, pamergės, pabroliai, svečiai.

Bet per daugelį metų dar nepasitaikė nei vienų tokių pačių vestuvių. Kiekvienos turi savo spalvą, tempą, nuotaiką, kvapą…

Todėl, be reikiamos patirties labai lengva paskęsti įvairiausių smulkmenų ir detalių jūroje.

O, kaip tik detalėse ir slypi visas vestuvių šventės žavesys.

Štai kodėl visos vestuvės skirtingos.

Štai kodėl taip svarbu, kad viskas vyktų sklandžiai, lyg savaime.

Štai kodėl nuoširdžiai rekomenduojame savo išskirtinę šventę pradėti planuoti nuo atsakingo profesionalų pasirinkimo.

Mūsų tikslas ne suorganizuoti etaloninį (pavyzdinį) renginį.

Mūsų tikslas – sukurti šventę, kuri labiausiai tiktų ir patiktų jauniesiems ir jų svečiams.

Na o mes, nepriklausomai nuo to, kokius sprendimus priimsite, ypač aukštus reikalavimus savo šventei kelsite, ar priešingai  – visiškai jos nesureikšminsite, linkime, kad Jūsų vestuvių diena būtų išskirtinė, nepakartojama, romantiška, pilna žaižaruojančių džiaugsmo akimirkų ir tuo pat metu nerūpestingai plazdanti ir lengva.

Kad ji visų atmintyje išliktų tuo prisiminimu, kurį norėtųsi saugoti ilgus metus…

Su nuoširdžiausiais linkėjimais,

SmagiosVestuvės.lt komanda.

Susiję straipsniai
Svarbiausias patarimas renkantis vestuvių planuotoją
2015.02.18

ATSAKINGAI PASIRINKITE SAVO VESTUVIŲ PLANUOTOJUS!   Straipsnyje sąmoningai nedėjome iliustracijų, kad nebūtų blaškomas Jūsų dėmesys. Jei Jums tikrai rūpi Jūsų […]

Sutaupykite patikėdami šventę profesionalams
2015.02.17

KODĖL JAUNIEJI IMASI PLANUOTI VESTUVES PATYS PLIUSAI IR MINUSAI Pirmiausia, sąžiningai atsakykite sau į kelis klausimus: Ar tikrai šventės dieną […]

Vestuvių planas
2015.01.15

  Jei nuspręsite, jog galite savo  vestuves susiplanuoti patys, žemiau pateiktas orientacinis pagrindinių vestuvinių darbų sąrašas, kuris gali šiek tiek pagelbėti. […]

Atsiliepimai

Warning: mysql_query() [function.mysql-query]: Access denied for user 'root'@'localhost' (using password: NO) in /home/netradic/domains/smagiosvestuves.lt/public_html/wp-content/plugins/smagiosvestuves/smagiosvestuves.php on line 75

Warning: mysql_query() [function.mysql-query]: A link to the server could not be established in /home/netradic/domains/smagiosvestuves.lt/public_html/wp-content/plugins/smagiosvestuves/smagiosvestuves.php on line 75

Warning: mysql_fetch_assoc(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/netradic/domains/smagiosvestuves.lt/public_html/wp-content/plugins/smagiosvestuves/smagiosvestuves.php on line 75

Warning: mysql_query() [function.mysql-query]: Access denied for user 'root'@'localhost' (using password: NO) in /home/netradic/domains/smagiosvestuves.lt/public_html/wp-content/plugins/smagiosvestuves/smagiosvestuves.php on line 75

Warning: mysql_query() [function.mysql-query]: A link to the server could not be established in /home/netradic/domains/smagiosvestuves.lt/public_html/wp-content/plugins/smagiosvestuves/smagiosvestuves.php on line 75

Warning: mysql_fetch_assoc(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/netradic/domains/smagiosvestuves.lt/public_html/wp-content/plugins/smagiosvestuves/smagiosvestuves.php on line 75

Warning: mysql_query() [function.mysql-query]: Access denied for user 'root'@'localhost' (using password: NO) in /home/netradic/domains/smagiosvestuves.lt/public_html/wp-content/plugins/smagiosvestuves/smagiosvestuves.php on line 75

Warning: mysql_query() [function.mysql-query]: A link to the server could not be established in /home/netradic/domains/smagiosvestuves.lt/public_html/wp-content/plugins/smagiosvestuves/smagiosvestuves.php on line 75

Warning: mysql_fetch_assoc(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/netradic/domains/smagiosvestuves.lt/public_html/wp-content/plugins/smagiosvestuves/smagiosvestuves.php on line 75

Warning: mysql_query() [function.mysql-query]: Access denied for user 'root'@'localhost' (using password: NO) in /home/netradic/domains/smagiosvestuves.lt/public_html/wp-content/plugins/smagiosvestuves/smagiosvestuves.php on line 75

Warning: mysql_query() [function.mysql-query]: A link to the server could not be established in /home/netradic/domains/smagiosvestuves.lt/public_html/wp-content/plugins/smagiosvestuves/smagiosvestuves.php on line 75

Warning: mysql_fetch_assoc(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/netradic/domains/smagiosvestuves.lt/public_html/wp-content/plugins/smagiosvestuves/smagiosvestuves.php on line 75

Warning: mysql_query() [function.mysql-query]: Access denied for user 'root'@'localhost' (using password: NO) in /home/netradic/domains/smagiosvestuves.lt/public_html/wp-content/plugins/smagiosvestuves/smagiosvestuves.php on line 75

Warning: mysql_query() [function.mysql-query]: A link to the server could not be established in /home/netradic/domains/smagiosvestuves.lt/public_html/wp-content/plugins/smagiosvestuves/smagiosvestuves.php on line 75

Warning: mysql_fetch_assoc(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/netradic/domains/smagiosvestuves.lt/public_html/wp-content/plugins/smagiosvestuves/smagiosvestuves.php on line 75

Warning: mysql_query() [function.mysql-query]: Access denied for user 'root'@'localhost' (using password: NO) in /home/netradic/domains/smagiosvestuves.lt/public_html/wp-content/plugins/smagiosvestuves/smagiosvestuves.php on line 75

Warning: mysql_query() [function.mysql-query]: A link to the server could not be established in /home/netradic/domains/smagiosvestuves.lt/public_html/wp-content/plugins/smagiosvestuves/smagiosvestuves.php on line 75

Warning: mysql_fetch_assoc(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/netradic/domains/smagiosvestuves.lt/public_html/wp-content/plugins/smagiosvestuves/smagiosvestuves.php on line 75

Warning: mysql_query() [function.mysql-query]: Access denied for user 'root'@'localhost' (using password: NO) in /home/netradic/domains/smagiosvestuves.lt/public_html/wp-content/plugins/smagiosvestuves/smagiosvestuves.php on line 75

Warning: mysql_query() [function.mysql-query]: A link to the server could not be established in /home/netradic/domains/smagiosvestuves.lt/public_html/wp-content/plugins/smagiosvestuves/smagiosvestuves.php on line 75

Warning: mysql_fetch_assoc(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/netradic/domains/smagiosvestuves.lt/public_html/wp-content/plugins/smagiosvestuves/smagiosvestuves.php on line 75
Vestuvių planavimo kompanija
"Smagios Vestuvės"
Adresas korespondencijai:
Tel./faksas:
Mob. tel.:
El.paštas:
Siųsti