X
Vestuviniai kvietimai

Kvietimas yra kvietimas. Atrodytų, ką čia bepatarsi.

Bet, vestuvės – išskirtinė šventė, todėl visos smulkmenos yra svarbios ir turi būti apgalvotos. Svarbi ne tik apranga ar vestuvių pokylio vieta, bet ir vestuvinė atributika. Tame tarpe ir vestuviniai kvietimai.

 

Kam reikalingi kvietimai?

 

Svarbiausia, kad savo vestuvėmis būtumėte patenkinti Jūs ir Jūsų svečiai.

 

Tam puikiai tinka išskirtiniai kvietimai. Vestuvinis kvietimas ne tik informuoja svečius, kada ir kur jie yra kviečiami, bet ir savo išvaizda atskleidžia dalį būsimos šventės paslapčių ir formuoja pirmąjį įspūdį apie būsimas vestuves.

 

Kvietime derėtų rodyti tik vieną, Jūsų nuomone, svarbiausią detalę. Pvz., pasirinkę gėlėtą kvietimą, svečiams tarsi užsiminsite, kokios gėlės Jums labiausiai patinka, kas savo ruožtu padės sukurti atitinkamą vestuvių nuotaiką.

 

Tiek kvietimai, tiek pati šventė turėtų atspindėti Jūsų stilių, Jūsų asmenybes bei vestuvių tematiką. Idealu yra savo šventei pasirinkti vieną pagrindinį motyvą, spalvą ar temą, kuri jausis  visur – nuo kvietimų iki, pvz., dėžutės pinigų vokeliams ar dovanėlių svečiams.

 

Kvietimų pasirinkimas yra išties didelis – nuo lengvučių lazerinių:

kvietimas 4 kvietimas 11kvietimas 3 kvietimas 2

iki įmantrių angliško stiliaus, velvetinių ar kvietimų, dėžutėse:

 v

 kvietimas 9 kvietimas 10 kvietimas7 kvietimas 8

Įsigyti stilingus ir originalius kvietimus galima įvairiais būdais. Šie būdai dažniausiai priklauso ne nuo sumos, kurią planuojate skirti, o nuo to, kiek turite laiko ir kiek šiai vestuvių detalei suteikiate reikšmės.

 

Jei kvietimus gaminate patys

 

Idėjų, kaip tai padaryti – begalė. Jei pasirinkote šį kelią, verta apsilankyti užsienio interneto svetainėse, kur žingsnis po žingsnio aprašoma visa kvietimų gaminimo technologija, pvz.:

 

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.116349724455.97845.37430314455

 

Na, o jei esate modernūs ir ieškote išskirtinumo, tuomet galima rinktis kvietimus ant stiklo, medžio, akmens, netgi raštelį butelyje ar dailyraščiu rašytą tekstą ant „pirmos klasės“ sąsiuvinio…

 

Jei gamybos procesą patikite kitiems

 

Vieni kvietimus perka, kiti užsako pas dizainerius, treti – kuria patys. Svarbiausia, prisiminkite, kad kvietimas – tai lyg jūsų šventės vizitinė kortelė. Juk išties malonu, kuomet buvęs svečias pasigiria:

 

  • Vestuvės buvo seniai, o aš pakvietimą saugau, nes malonu tokį į rankas paimti ir vestuves prisiminti.

 

Jei Jūsų tikslas originalūs vienetiniai kvietimai – nėra sudėtinga susirasti spaustuvę, kuri pagamins tokius, kokių dar niekas neturėjo. O, jei tekste dar įterpsite keletą jautrių eilučių, pvz., apie meilę – suteiksite kvietimui mielo žaismingumo.

 

Jei turite noro ir laiko, visą kvietimo tekstą galite sueiliuoti, lyg linksmą humoristinį eilėraštį, kas taip pat garantuotai suteiks gerų emocijų.

 

Iš tiesų, patarimų, etiketo taisyklių, nuomonių ir standartų, kaip rašyti ir ką rašyti kvietimo tekste, tikrai yra be galo daug. Tačiau nebūtina rašyti nieko labai sudėtingo ir įmantraus. Žmonių širdis lengviausiai paperka paprastumas ir nuoširdumas.

 

Kvietimo turinys

 

Jei yra daug svarbios informacijos, patartina įdėti papildomą kortelę. Joje drąsiai galite surašyti viską, kas Jums atrodo svarbu: aprangos kodą, pastabas apie dalyvavimą,  kontaktus, kuriais būtų galima apie tai informuoti,  informaciją apie transportą, viešbučius, jei reikia, galima  pridėti žemėlapį ir pan.

 

Tiesa, pastaruoju metu tapo įprasta į kvietimo tekstą įterpti užuominą apie lengvai konvertuojamas dovanas. Bet, mūsų nuomone, vestuvinis kvietimas – ne pati geriausia vieta tokio pobūdžio informacijai.

 

Prieš atiduodami kvietimus gamybai, būtinai paprašykite atspausdinti bandomąjį egzempliorių. Tik taip galėsite įsitikinti, kad jis tikrai atitinka jūsų lūkesčius: ar tinkamas formatas, popierius ir ar jame nėra rašybos bei skyrybos klaidų. Duokite jį perskaityti keliems draugams.

 

Taip pat patartume užsisakyti keliais vienetais daugiau, nei planuojate. Na, jei kartais kurį nors sugadintumėte ar atsirastų nenumatytų svečių.

 

Vokai

Net jei nusprendėte kiekvienam svečiui įteikti kvietimą asmeniškai į rankas, vokas vis tiek reikalingas. Kvietimo vokas turėtų būti iš aukštesnės kokybės popieriaus, o jo spalva priderinta prie kvietimo spalvos, vokas gali turėti spalvotą įdėklą.

 

Jei siųsite kvietimą paštu, tuomet jį reikėtų dėti į du vokus.  Pirmasis derinamas prie kvietimo ir skirtas kvietimo apsaugai. Antras (išorinis) – adresui užrašyti ir laiškui siųsti.

 

Beje, vidinio vokelio nereikia užklijuoti, o kvietimas į voką turi būti įdėtas taip, kad atsidaręs voką kviečiamasis iš karto matytų priekinę kvietimo pusę.

 

Terminai.

 

Tradiciškai kvietimai siunčiami ar įteikiami likus 6–8 savaitėms iki vestuvių.
Jei kviečiami svečiai gyvena užsienyje – mažiausiai prieš 3 mėnesius.

 

Jei vis dar mėgaujatės kvietimų kūrybos procesu ir aiškiai matote, jog laiko tam turite per mažai, rekomenduojame išsiųsti taip vadinamus „Atsimink datą“ atvirukus su prašymu rezervuoti tam tikrą datą Jūsų numatomai šventei. Tokius atvirukus galite išsiųsti net prieš 4–8 mėnesius, o „tikruosius“ kvietimus išsiųsite tada, kai bus tiksliai žinomos visos datos, vietos ir laikai.

 

Su kvietimais geriau neskubėti. Labai negerai, jei tenka skambinti svečiams ir atsiprašinėti dėl pasikeitusios informacijos. Tuo lyg ir pasiunčiate žinutę, jog Jūsų vestuvėse galima tikėtis visokių nesusipratimų. Todėl, ruošiant ir siunčiant kvietimus išties verta 9 kartus pamatuoti ir tik 10 kirpti…

 

Internetas

 

Sparčiai populiarėja siunčiami elektroniniu paštu vaizdo ir foto montažo kvietimai. Tai ganėtinai patogu, ekonomiška ir ekologiška. Be to, palieka daug erdvės jūsų fantazijai. Fotografuotis galima patiems, galima kreiptis į profesionalus.

 

Nors, nebūtinai viskas turi būti brangu. Svarbu, kad būtų nuoširdu, asmeniška ir apgalvota. Video pakvietimas gali būti foto filmas pagal Jūsų mėgstamą muziką. Visą reikalingą informaciją galite pateikti lentelėse su užrašais arba tiesiog titruose.

 

Neapsiriksite surengę fotosesiją Jums svarbiose vietose, galbūt atkartosite pažinties istoriją.

 

Puiki idėja yra suvaidinti savo pažinties istoriją prieš kameras. Tai butų prasminga ir žavu, be to, leistų svečiam geriau pažinti Judviejų porą.

 

Metų laiko įtaka kvietimų stilistikai

 

Romantikos gerbėjai tikriausiai pasakytų, jog meilei laikas nesvarbu – vasara ar žiema, niūrus ruduo ar atgimstantis pavasaris. Visos spalvos bei atspalviai Meilei palankūs…

 

Tas tiesa. Tačiau, norint išpuoselėti savąją šventę iki tobulumo, kiekvieną smulkmeną siūlytume rinktis su pasimėgavimu ir nuoširdžiu kruopštumu.

 

Štai kodėl, žiemiškiausios ir šaltajam sezonui labiausiai tinkamos spalvos, mūsų galva,  – balta, sidabrinė, mėlyna, vyšninė, tamsiai žalia. O pats kvietimas galėtų būti, pvz., matinės mėlynos spalvos, bet kokios formos, atlenkiamas.

 

Viršelį rekomenduotume papuošti sidabriniais iškiliais raštais. Tekstą matytume apipavidalintą sidabrine iškilia spauda.

 

Pagrindinės emocijos: gražu, šilta, subtilu.

Kvietimą galima įpakuoti lyg kalėdinę dovanėlę – įdėti į dėžutę ir perrišti kaspinu.

 

Jei planuojate vestuves vėlyvą rudenį, logiška būtų akcentuoti žemės spalvas – tamsiai rudą, raudono vyno ar ryškiai oranžinę.

 

Ankstyvą rudenį labai praktiška yra violetinė spalva. Švelnūs ir ryškesni violetinės deriniai puikiai gali atspindėti sezonų kaitą.

 

Rudenį vestuvių kvietimams ir dekoracijoms galima rinktis ne tik natūralias spalvas, bet ir natūralumu dvelkiantį popierių bei aksesuarus.

 

Rekomenduotume storą aukštos kokybės popierių. Šriftai taip pat turėtų būti solidūs ir sunkesni.

 

Be jokios abejonės, kiekvienas metų laikas prisideda prie mūsų nuotaikų, idėjų ir atneša naujų atradimų. Prisitaikę prie gamtoje vyraujančių spalvų, netikėtai galite atrasti pačių unikaliausių idėjų.

 

Jei vis dar skaitote šį tekstą, tuomet  atsakymas į  klausimą:

Ar kvietimas yra būtinybė ar prabangos ženklas?

Jums, greičiausiai, bus vienareikšmis.

Susiję straipsniai
Svarbiausias patarimas renkantis vestuvių planuotoją
2015.02.18

ATSAKINGAI PASIRINKITE SAVO VESTUVIŲ PLANUOTOJUS!   Straipsnyje sąmoningai nedėjome iliustracijų, kad nebūtų blaškomas Jūsų dėmesys. Jei Jums tikrai rūpi Jūsų […]

Sutaupykite patikėdami šventę profesionalams
2015.02.17

KODĖL JAUNIEJI IMASI PLANUOTI VESTUVES PATYS PLIUSAI IR MINUSAI Pirmiausia, sąžiningai atsakykite sau į kelis klausimus: Ar tikrai šventės dieną […]

Vestuvių planas
2015.01.15

  Jei nuspręsite, jog galite savo  vestuves susiplanuoti patys, žemiau pateiktas orientacinis pagrindinių vestuvinių darbų sąrašas, kuris gali šiek tiek pagelbėti. […]

Atsiliepimai

Warning: mysql_query() [function.mysql-query]: Access denied for user 'root'@'localhost' (using password: NO) in /home/netradic/domains/smagiosvestuves.lt/public_html/wp-content/plugins/smagiosvestuves/smagiosvestuves.php on line 75

Warning: mysql_query() [function.mysql-query]: A link to the server could not be established in /home/netradic/domains/smagiosvestuves.lt/public_html/wp-content/plugins/smagiosvestuves/smagiosvestuves.php on line 75

Warning: mysql_fetch_assoc(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/netradic/domains/smagiosvestuves.lt/public_html/wp-content/plugins/smagiosvestuves/smagiosvestuves.php on line 75

Warning: mysql_query() [function.mysql-query]: Access denied for user 'root'@'localhost' (using password: NO) in /home/netradic/domains/smagiosvestuves.lt/public_html/wp-content/plugins/smagiosvestuves/smagiosvestuves.php on line 75

Warning: mysql_query() [function.mysql-query]: A link to the server could not be established in /home/netradic/domains/smagiosvestuves.lt/public_html/wp-content/plugins/smagiosvestuves/smagiosvestuves.php on line 75

Warning: mysql_fetch_assoc(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/netradic/domains/smagiosvestuves.lt/public_html/wp-content/plugins/smagiosvestuves/smagiosvestuves.php on line 75

Warning: mysql_query() [function.mysql-query]: Access denied for user 'root'@'localhost' (using password: NO) in /home/netradic/domains/smagiosvestuves.lt/public_html/wp-content/plugins/smagiosvestuves/smagiosvestuves.php on line 75

Warning: mysql_query() [function.mysql-query]: A link to the server could not be established in /home/netradic/domains/smagiosvestuves.lt/public_html/wp-content/plugins/smagiosvestuves/smagiosvestuves.php on line 75

Warning: mysql_fetch_assoc(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/netradic/domains/smagiosvestuves.lt/public_html/wp-content/plugins/smagiosvestuves/smagiosvestuves.php on line 75

Warning: mysql_query() [function.mysql-query]: Access denied for user 'root'@'localhost' (using password: NO) in /home/netradic/domains/smagiosvestuves.lt/public_html/wp-content/plugins/smagiosvestuves/smagiosvestuves.php on line 75

Warning: mysql_query() [function.mysql-query]: A link to the server could not be established in /home/netradic/domains/smagiosvestuves.lt/public_html/wp-content/plugins/smagiosvestuves/smagiosvestuves.php on line 75

Warning: mysql_fetch_assoc(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/netradic/domains/smagiosvestuves.lt/public_html/wp-content/plugins/smagiosvestuves/smagiosvestuves.php on line 75

Warning: mysql_query() [function.mysql-query]: Access denied for user 'root'@'localhost' (using password: NO) in /home/netradic/domains/smagiosvestuves.lt/public_html/wp-content/plugins/smagiosvestuves/smagiosvestuves.php on line 75

Warning: mysql_query() [function.mysql-query]: A link to the server could not be established in /home/netradic/domains/smagiosvestuves.lt/public_html/wp-content/plugins/smagiosvestuves/smagiosvestuves.php on line 75

Warning: mysql_fetch_assoc(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/netradic/domains/smagiosvestuves.lt/public_html/wp-content/plugins/smagiosvestuves/smagiosvestuves.php on line 75

Warning: mysql_query() [function.mysql-query]: Access denied for user 'root'@'localhost' (using password: NO) in /home/netradic/domains/smagiosvestuves.lt/public_html/wp-content/plugins/smagiosvestuves/smagiosvestuves.php on line 75

Warning: mysql_query() [function.mysql-query]: A link to the server could not be established in /home/netradic/domains/smagiosvestuves.lt/public_html/wp-content/plugins/smagiosvestuves/smagiosvestuves.php on line 75

Warning: mysql_fetch_assoc(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/netradic/domains/smagiosvestuves.lt/public_html/wp-content/plugins/smagiosvestuves/smagiosvestuves.php on line 75

Warning: mysql_query() [function.mysql-query]: Access denied for user 'root'@'localhost' (using password: NO) in /home/netradic/domains/smagiosvestuves.lt/public_html/wp-content/plugins/smagiosvestuves/smagiosvestuves.php on line 75

Warning: mysql_query() [function.mysql-query]: A link to the server could not be established in /home/netradic/domains/smagiosvestuves.lt/public_html/wp-content/plugins/smagiosvestuves/smagiosvestuves.php on line 75

Warning: mysql_fetch_assoc(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/netradic/domains/smagiosvestuves.lt/public_html/wp-content/plugins/smagiosvestuves/smagiosvestuves.php on line 75
Vestuvių planavimo kompanija
"Smagios Vestuvės"
Adresas korespondencijai:
Tel./faksas:
Mob. tel.:
El.paštas:
Siųsti