Nors vestuvių stilistiką dažnai diktuoja šventės vieta ir metų laikas, bet kiekviena pora turi savo pomėgių, mylimų ar nemylimų spalvų, savitą stilių ir gyvenimo būdą.
Todėl mums taip svarbu pirmiausia su Jumis susitikti, pabendrauti, kartais su vestuvėmis lyg ir nesusijusiomis temomis. Taip mes galime geriau Jus pažinti, nuspėti Jūsų lūkesčius ir bendromis pastangomis išsigryninti pagrindinę vestuvių temą.
Matote, gražios vestuvės, kaip ir pats gyvenimas, susideda iš daugybės smulkmenų, kurios kaip tik ir padaro vestuvių šventę nepakartojamą. Vestuvinės dekoracijos, jų stilius ir bendra spalvinė koncepcija yra ne mažiau svarbūs nei vestuvių scenarijus. Todėl reikia pasistengti padaryti taip, kad vestuvių dekoras svečius maloniai džiugintų ar netgi stebintų kiekviena savo smulkmena.
Svarbiausia – vientisos dekoro linijos suformavimas:
- Jaunosios suknelės ir aksesuarų parinkimas;
- pamergių suknelių parinkimas;
- jaunojo kostiumo parinkimas;
- puokštės nuotakai, pamergėms, liudininkei, butonjerės;
- pobūvio vietos ir stalų dekoravimas;
- pobūvio vietos apšvietimo parinkimas;
- bažnyčios dekoravimas;
- išvažiuojamosios ceremonijos dekoravimas;
- foto sesijos zonų įrengimas;
- kvietimų maketai;
- vardo kortelių, meniu maketai;
- dovanėlės svečiams;
- svečių knyga;
- saldumynų ir kokteilių stalo dekoravimas;
- alaus stalo dekoravimas;
- pagalvėlės žiedams
- ir t.t..
Pirmiausia reikėtų apsispręsti dėl spalvų derinio.
Įprasta, jog vestuvių spalvos turi būti balta, kreminė ar rožinė. Tačiau galima paeksperimentuoti ir su kitomis spalvomis. Pvz., derinti baltą spalvą su raudona, mėlyna, žalia, oranžine, geltona ar net juoda.
Kuomet pasirinksite spalvų derinį, taps aiškiau, kokie turėtų būti jaunųjų drabužiai, nuotakos puokštė, pabrolių ir pamergių apranga.
Visai gražu yra vestuves papuošti ryškiomis, gyvomis spalvomis, kurias galite derinti su balta arba maišyti net kelias spalvas.
Pobūvio vietą galima papuošti įvairiais vestuviniais aksesuarais – gėlėmis, girliandomis ir kitomis vestuvinėmis dekoracijomis. Stalus labai pagražina gyvos gėlės.
Svečių kortelės ir laikikliai taip pat gali būti įvairių spalvų ir formų.
Skoningai parinkti kėdžių užvalkalai ir kaspinai suteikia pokylių salei iškilmingumo.
Reiktų siekti, kad visi dalykai derėtų tarpusavyje – tiek erdvė, tiek pasirinkta spalva ir tema, tiek naudojamos medžiagos.
Taip pat derėtų nepamiršti, jog šventės stilistiką būtų gerai derinti prie pobūvio vietos: kas tinka kaimo turizmo sodyboje, dažnai netiks prabangiame viešbutyje ir atvirkščiai. Išsinuomavę prabangią salę, nepagailėkite išlaidų dekorui. Ir atvirkščiai – įprastoje kaimo sodyboje bandymas „pritempti“ dekorą iki prabangaus gali netikėtai virsti kiču. Svarbiausia, būti nuosekliems ir nesiblaškyti. Visada gerai, kuomet dekoras yra harmoningas ir neperkrautas detalėmis. Kuomet tai ne tik daugybė smulkmenų, spalvų ir gėlių kompozicijų, bet visos jos sudaro jaukią ir šiltą visumą.
Dekorui galima naudoti vos kelias medžiagas ir vieną ar dvi dominuojančias spalvas. Tačiau, viskas turėtų derėti, atsikartoti bei susišaukti
Kaina.
Dekoravimo darbų kaina labai priklauso nuo metų laiko, svečių skaičiaus, pasirinktų gėlių ir, žinoma, Jūsų pageidavimų. Bet, orientacijai, vestuvių dekoravimo kainą galima planuoti maždaug nuo 200 €.
Iš pradžių daugeliui atrodo, kad daug pigiau ir paprasčiau viską darytis pačiam.
Gražiai ir nebrangiai norėtų visi, tačiau ir viena, ir kita yra labai individualiai vertinami dalykai.
O, sugaištas laikas ir neplanuoti rūpesčiai, kaip taisyklė, kainuoja daug bemiegių naktų…
Dažniausiai pasitaikanti klaida yra ne dekoro pasirinkime, kaip kad gali atrodyti, o laiko planavime. Mat, iš anksto yra neįvertinamos valandų valandos, sugaištamos dekoro detalių paieškoms, jų pristatymui, paruošimui bei išdėliojimui. Tuomet, laiko pradeda trūkti viskam, atsiranda įtampa ir neužbaigtų darbų galai. Kas tikrai neskatina įkvėpimo ir slopina kūrybinio džiaugsmo proveržius.
Galiausiai, po šventės viską juk reikia nukabinti, susirinkti ir išsivežti…
Manome, kad jaunieji tikrai neturėtų būti tie žmonės, kurie likus kelioms valandoms iki ceremonijos, privalo rūpintis tokiomis detalėmis, kaip žvakės, gėlės, kaspinai ir pan. Dar sunkiau įsivaizduoti juos pilna burna vinių ant kopėčių, tampančius girliandas ar kabinančius dekoracijas.
Atkreipkite dėmesį, jog pobūvio vietos personalas toli gražu ne visada yra pasiruošęs atlikti darbus, kurių jie paprastai nedaro. Arba, Jūsų pageidavimai jiems iš viso gali atrodyti, švelniai tariant, neprotingi. Gal jiems kur kas priimtinesnė įprasta žvakidė prie baro ir pora vazų ant stalo.
Nesakome, kad neįmanoma gražiai dekoruoti savo šventės patiems. Tiesiog šventės dieną ganėtinai sudėtinga patiems papuošti bažnyčią ar sužiūrėti, kad pobūvio vietoje viskas būtų būtent taip, kaip sumanėte.
Tad, jei jau pasiryžote patys dekoruoti savo šventę, smulkiai pasiskirstykite darbus ir išsiaiškinkite, ką galės padaryti šventės vietoje dirbantys žmonės.
O mes nuoširdžiai linkime Jums kūrybinio džiaugsmo!